Így duplázd meg a pénzed

A befektetéseinkhez leginkább pénzre és tudásra van szükségünk. Minél többet rakunk valamibe annál többet keresünk rajta, hogyha bejön, de persze a lehetséges veszteségünk is ezzel párhuzamosan növekszik.

A legtöbben nem csak az alacsony bevételeik miatt tudnak keveset félrerakni, hanem mert a befolyó összeg nagyon jelentős részét automatikusan elköltik. Úgy érthetjük meg ennek a fontosságát, ha összehasonlítunk két embert:

Az egyik évi 12 millió forintot keres, de 14-et költ és így minden évben 2 millió forint minuszba megy. A másik csak 6 millió forintot keres egy év alatt, de nem költ többet 4 millió forintnál, így minden évben 2 milliót tud félrerakni. Nyílván a második tud stabilabb pénzügyi helyzetet megalapozni még úgy is, hogy kevesebbet keres.

A cikket azzal a céllal készítjük, hogy segítsünk nektek szintet lépni, akkor hogyha már rendelkeztek valamekkora bevétellel. Azok a területek, amiket bemutatunk, ugyanúgy működnek kevés és sok bevétel melett is. Mutatunk 4 dolgot, amire figyelned kell ahhoz, hogy megduplázd a pénzed:

1. A bevételeid

Hogyha elégedtlen vagy az aktuális bevételeiddel akkor tegyél azért hogy növekedjenek. Ha nem keresel eleget a munkahelyeden, akkor kezdj el kereskedni valamivel, tanulj valamit, indíts el egy mikrovállalkozást vagy vállalj máshol is munkát azaz dolgozz rajta, hogy többet keress.

Ha igazán elszánt vagy akkor engedd el a tv nézést, a nyaralásokat és bulizásokat és máris lesz időd munka mellett a bevételeiddel foglalkoznod. Ez az első és egyben az egyik legfontosabb pont: minél gyorsabban érdemes tudatosítani magunkban a bevételek fontosságát.

2. Kiadások

Korábban említettük a pontos könyvelés jelentősségét nem csak egy cég, hanem egy magánszemély életében is. Elengedhetetlen, hogy pontosan tisztában legyünk a kiadásainkkal ahhoz, hogy eleget tudjunk megtakarítani. Miután rájöttünk, hogy hova folyik el a pénzünk itt az idő csökkenteni a kiadásokat.

Az első feladat az elkerülhetetlen költségeink megvizsgálása. Ha tudjuk, tárgyaljuk újra a megkötött szerződéseinket és keressünk olyan cégeket akik változatlan minőség mellett olcsóbban tudnak nekünk szolgáltatást biztosítani, legyen az internetszolgáltató, telefonos cég…stb. Aki igazán elszánt az a televízió lemondásával is sokat tud spórolni.

Ha alkalmazottként dolgozol, gondold végig, hogy mikor beszélgettél utoljára a főnököddel a fizetésedről. Nézz utána, hogy hasonló pozícióban mennyit keresnek más munkahelyeken és ha jelentősen nagyobb összegeket látsz, akkor mindenképpen kérj fizetésemelést.

Amennyiben cégvezetőként nem vagyunk elégedettek az alkalmazottaink vagy az alvállalkozóink által végzett munkával, akkor keressünk jobbakat helyettük vagy tárgyaljuk újra a velük megkötött szerződéseinket, amivel hosszútávon szintén csökkennek a költségeink. Válassz kevés munkatársat és fizesd meg őket nagyon jól, minthogy sok emberrel dolgozz együtt, akiknek kevés fizetést adsz. Kevés motivált ember mindig jobban fog teljesíteni, mint sok motiválatlan.

Ha van már vállalkozásod, ami igéretesen teljesít, akkor inkább annak fejlesztésére mint magadra költs. Amíg nem tudsz könnyedén megvenni egy lakást vagy egy autót, addig próbálj meg mindent bérelni és a félretett pénzed egy részét költsd a céged fejlesztésére. Ha valamennyi megtakarításod belerakod egy ingatlanba vagy egy autóba, ami nem termel neked bevételt, akkor nem lesz tőkéd rá, hogy fejleszd a céged és ezáltal magasabb szintre léphess.

3. Adók

Az adóoptimalizálás nem egyenlő az adócsalással. Ha Magyarországon élsz és dolgozol, akkor kötelességed itthon is adózni bárki bármit javasol. Azonban elképzelhető, hogy indokaltlanul sok adót fizetsz, mert nem kerestél még fel egy adószakértőt és egy jó könyvelőt, aki segít neked megtalálni a tökéletes megoldást céged számára.

4. Befektetések

Ahhoz, hogy megtaláljuk a megfelelő befektetési formát, először el kell döntenünk, hogy meddig tudjuk nélkülözni a pénzt. Ha csak kevés ideig, akkor nagy kockázat mellett tudunk csak magas hozamot elérni. Ha sokáig le tudunk mondani a pénzről akkor tudunk alcsonyabb kockázat mellett is befektetési formákat választani például az ingatlan vagy a részvénypiacon.

Azonban van egy még ennél is fontosabb része a befektetési döntéseinknek. Elengedhetetlen ugyanis, hogy értsünk ahhoz, amibe rakjuk a pénzünket. Hogyha eladásra kinálnak egy ingatlant, azonban ötleted sincs az ingatlanbefektetésekről, akkor teljesen mindegy hogy mennyire megy jól vagy rosszul a piac. Ismeretek hiányában rengeteg ponton hibázhatsz és mellélőhetsz ha nem ismered részletekbe menően az ingatlanbefektetéseket.

Ha mindenképpen egy adott piac érdekel, de nem szeretnél tanulni, akkor vedd magad körbe a legmegbízhatóbb és legjobb szakemberekkel és tisztességesen fizesd meg őket a munkájukért.

Borítókép: pxhere.com

Légy tagja exkluzív közösségünknek membership

Ajánlott cikkek

Itt a legdrágább irodát bérelni

Floyd Mayweather elképesztő autókollekciója

A VILÁG 10 LEGDRÁGÁBB VÁROSA

Mercedes-Maybach 6